فرماندار شهرستان بروجن:

500 طرح و برنامه براي توسعه شهرستان بروجن در دستور کار قرار دارد

کد خبر: 191889 تاریخ انتشار: 1402/05/01
نمایش: 222
اخبار
سرپرست فرمانداري شهرستان بروجن گفت: بيش از ۵۰۰ طرح و برنامه به‌طور ويژه براي توسعه شهرستان بروجن در دستور کار قرار دارد.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري، فرماندار شهرستان بروجن در کارگروه اقتصادي، اشتغال و سرمايه‌گذاري اين شهرستان با حضور سرپرست معاونت هماهنگي امور اقتصادي استانداري، جمعي از مديران کل و مديران شعب بانک‌ها با اشاره به ظرفيت اين شهرستان در حوزه‌هاي گردشگري، کشاورزي و صنعت گفت: بيش از ۵۰۰ طرح و برنامه به‌طور ويژه براي توسعه شهرستان در دستور کار قرار دارد.
فتاح کرمي تأکيد کرد: در اين نشست قرار شد دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط با اين طرح‌ها روند پيشرفت فيزيکي پروژه‌ها را اعلام کنند تا مشکلات آن‌ها شناسايي و براي رفع آن تلاش شود.
وي اظهار داشت: در اين صورت مي‌توان تا پايان سال‌جاري گام اساسي براي توسعه و پيشرفت شهرستان بروجن در حوزه‌هاي فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي برداشت.
فرماندار بروجن افزود: بيش از 80 درصد از سرمايه‌گذاراني که در حوزه گردشگري اين شهرستان ورود پيدا مي‌کنند، ميانه راه انصراف مي‌دهند، چرا که زيرساخت‌هاي گردشگري وجود ندارد.
وي اظهار کرد: متأسفانه منطقه گردشگري چغاخور، تالاب گندمان و ديگر گردشگاه‌هاي اين شهرستان، حدود 20 سال است که در انتظار تصويب شوراي عالي هستند. انتظار مي‌رود ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان به اين مسائل ورود کند‌.
کرمي گفت:  42 درصد از صنعت استان چهارمحال و بختياري در اين شهرستان است و 50 درصد حمل بار و تجارت استان در اين شهرستان اتفاق مي‌افتد.
وي افزود: متأسفانه اداره گمرک اين شهرستان  هنوز راه اندازي نشده و با راه‌اندازي اين اداره، در سرمايه واحدهاي صنعتي و ارزش افزوده‌ها و غيره کمک مي‌شود.

سرپرست معاونت هماهنگي امور اقتصادي استانداري چهارمحال و بختياري نيز شهرستان بروجن را قطب صنعت استان دانست و گفت: هم‌اکنون ۱۱۸ طرح نيمه‌تمام صنعتي در اين شهرستان وجود دارد.
محمدکاظم منزوي تأکيد کرد: تمامي طرح‌هاي صنعتي شهرستان بروجن رصد و پروژه‌هاي داراي پيشرفت فيزيکي غيرقابل‌قبول در سال‌هاي گذشته بايد فسخ قرارداد شود.
وي با اشاره به روند اجرايي براي تکميل و بهره‌برداري از طرح‌هاي گردشگري بزرگ در شهرستان بروجن يادآور شد: هم‌اکنون ۳۰ سرمايه‌گذار به‌منظور احداث اردوگاه گردشگري در اين شهرستان درخواست سرمايه‌گذاري داده‌اند و تکميل طرح‌هاي گردشگري خُرد و يکي دو طرح گردشگري بزرگ براي اين منطقه در دستور کار قرار دارد.
منزوي به ظرفيت شهرستان بروجن در بخش کشاورزي اشاره و تصريح کرد: تکميل زيرساخت‌ها و گازرساني به گلخانه‌هاي اين شهرستان تا پايان سال‌جاري در دستور کار قرار دارد.

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي چهارمحال و بختياري تاکيد کرد: تعهد ايجاد اشتغال دستگاه‌هاي اجرايي چهارمحال و بختياري در سال جاري ۲۰ هزار نفر پيش‌بيني شده که ۲ هزار و ۱۸۱ نفر آن سهم شهرستان بروجن است.
 محسن مولوي افزود: در چهار ماهه نخست سال‌جاري براساس ثبت اطلاعات ۱۶ دستگاه اجرايي استان در سامانه رصد ۵۲۲ فرصت شغلي در شهرستان بروجن ثبت شده است.
وي يادآور شد: وزارت تعاون، کاري و رفاه اجتماعي در سال‌جاري اشتغال‌زايي ايجاد شده از سوي دستگاه‌هاي اجرايي را از طريق ارسال پيامک به متقاضيان و بازديدهاي ميداني رصد مي‌کند تا از انحراف تسهيلات اين بخش جلوگيري شود.
مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي چهارمحال و بختياري با اشاره به ابلاغ تسهيلات تبصره ۱۶ در بهمن‌ماه سال گذشته و پرداخت آن از خردادماه سال‌جاري اظهار کرد: از اين محل ۵۳۰ ميليارد ريال براي پرداخت به ۵۹۵ متقاضي واجد شرايط در شهرستان بروجن اختصاص يافت.
وي با اشاره به ثبت ۴۴ ميليارد و ۶۰۰ ميليون ريال تسهيلات براي طرح منظومه در شهرستان بروجن گفت: امسال در حوزه مشاغل خانگي ۱۱۰ ميليارد ريال براي اين شهرستان اختصاص داده شد.
مولوي به پرداخت ۷۵ ميليارد و ۷۰۰ ميليون ريال تسهيلات مشاغل خانگي به ۱۷۷ متقاضي واجد شرايط شهرستان بروجن در سال گذشته اشاره و تاکيد کرد: از ابتداي سال‌جاري تاکنون ۴۵۰ مجوز رايگان مشاغل خانگي در اين شهرستان صادر شده است.
وي با اشاره به لزوم هدايت پرداخت تسهيلات به رشته‌هاي نو، جديد و دانش‌بنيان با اولويت حمايت از طرح‌هاي پشتيبان افزود: هر کدام از شهرستان‌هاي چهارمحال و بختياري که تسهيلات خود را ۱۰۰ درصد جذب کند در مرحله بعدي تخصيص اعتبارات در اولويت قرار مي‌گيرد.
مولوي پرداخت و هزينه‌کرد تسهيلات به‌طور هوشمندانه و هدفمند را ضروري اعلام و تصريح کرد: سال گذشته در حوزه اشتغال روستايي و عشايري شهرستان بروجن ۵۴۰ ميليارد ريال تسهيلات براي پرداخت به ۴۰۱ طرح در نظر گرفته شده است.

افزودن دیدگاه


ایجاد کننده صفحه : مدیر سایت | تاریخ آخرین ویرایش : 1402/07/08