همزمان با هفته ملي استاندارد؛

شهرستان بروجن صاحب اداره استاندارد شد

کد خبر: 212224 تاریخ انتشار: 1402/07/21
نمایش: 575
اخبار
فرماندار شهرستان بروجن گفت: به‌منظور رشد توليد، ايجاد مراکز استاندارد و افزايش و ارتقاي آن‌ها و تسهيل در کار توليد کنندگان، نمايندگي استاندارد بعد از يک دهه تأخير در اين شهرستان راه‌اندازي شد.به گزارش روابط عمومي فرمانداري، نمايندگي استاندارد شهرستان بروجن در آييني با حضور مديرکل بازرسي سازمان ملي استاندارد ايران، معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار چهارمحال و بختياري و جمعي از مسئولان استاني و شهرستان فعاليت خود را به صورت رسمي آغاز کرد.

فرماندار شهرستان بروجن در آيين بهره‌برداري نمايندگي استاندارد اين شهرستان با اشاره به سهم 45 درصدي از صادرات استان گفت: به‌منظور رشد توليد، ايجاد مراکز استاندارد و افزايش و ارتقاي آن‌ها و تسهيل در کار توليد کنندگان، نمايندگي استاندارد بعد از يک دهه تأخير در ساختمان مسکوني فرمانداري راه‌اندازي شد.

فتاح کرمي تصريح کرد: هم‌اکنون 45 درصد صنايع چهارمحال و بختياري در شهرستان بروجن مستقر شده است که نقش اصلي را در اشتغال‌زايي، کاهش نرخ بيکاري و رونق اقتصادي استان دارد.

کرمي افزود: همچنين صدور پروانه استاندارد کارخانه کامپوزيت پويا در اين شهرستان به عنوان تنها واحد توليدي خاورميانه و پنجمين واحد جهان در توليد سيلندرهاي کامپوزيتي سي. ان. جي. (CNG) استاندارد با پيگيري‌ها انجام شده است.

معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار چهارمحال و بختياري نيز گفت: بروجن از شهرستان‌هاي صنعتي استان است و با راه‌اندازي نمايندگي استاندارد بروجن زمينه اشتغال در اين شهرستان از طريق ايجاد آزمايشگاه‌هاي همکار، شرکت‌هاي بازرسي و مراکز بازرسي مخازن سي. ان. جي. (CNG) فراهم شده است.

مديرکل استاندارد چهارمحال و بختياري گفت: اين اداره بر استانداردهاي محصولات واحدهاي صنايع غذايي و توليد بتن شهرستان‌هاي بروجن، لردگان، فلارد و خانميرزا نظارت مي‌کند.

مهدي پژوهش تأکيد کرد: نمايندگي استاندارد شهرستان بروجن براي خدمات‌رساني به ۴۵ درصد صنعت چهارمحال و بختياري در نظر گرفته شده است.

افزودن دیدگاه


ایجاد کننده صفحه : مدیر سایت | تاریخ آخرین ویرایش : 1402/10/11