سفر وزير جهادکشاورزي به شهرستان بروجن

کد خبر: 31368 تاریخ انتشار: 1397/10/27 13:03:49
نمایش: 399
اخبار
عمليات اجرايي 2 طرح کشاورزي روز پنجشنبه با حضور محمود حجتي وزير جهاد کشاورزي در شهرستان بروجن چهارمحال و بختياري آغاز شد
محمود حجتي روز پنجشنبه در آيين آغاز عمليات اجرايي طرح هاي کشاورزي شهرستان بروجن با اشاره به تدوين و تصويب برنامه اقتصاد مقاومتي در زمينه توسعه کشت گياهان دارويي ، افزود: با کشت اين گياهان، علاوه بر حفظ گونه هاي دارويي بر درآمدزايي کشاورزان و بهره برداران اراضي کشاورزي و مرتعي کمک مي شود.
وي اظهار داشت : راه اندازي واحدهاي صنايع تبديلي و تکميلي در حاشيه طرح هاي کشاورزي به خصوص طرح هاي کشت گياهان دارويي علاوه بر درآمدزايي ارز آوري خوبي براي کشاورزي و اقتصاد کشور خواهد داشت.
وزير جهاد افزود: بهره برداران با استانداردسازي توليد، بسته بندي و فرآوري مي تواند در توسعه اين بخش فعاليت کنند.
حجتي گفت : کشت گياهان در مناطق مختلف کشور براساس موقعيت جغرافيايي و وضعيت آب و هوايي قطب بندي و کشت مي شود.
وي، به خشکسالي هاي اخير و کمبود بارش اشاره کرد و گفت: با کشت گياهان کم آب بر و همچنين گياهان دارويي مي توان زمينه اشتغال در بخش صنعت گياهان دارويي را افزايش داد.
وزير جهاد کشاورزي بر ايجاد تعاوني هاي تخصصي گياهان دارويي ، برنامه ريزي براي جذب اعتبارات آبخيزداري و توليد گياهان ارگانيک تاکيد کرد.
استاندار چهارمحال وبختياري نيز گفت: نبود صنايع تبديلي در استان يکي از مشکلات بخش کشاورزي است.
اقبال عباسي افزود: سالانه يک ميليون و 500 هزار تن محصولات باغي، زراعي، شيلات و دامي در استان توليد مي شود که کمبود صنايع تبديلي و فرآوري باعث شده سود و درآمد اين بخش به سمت دلالان برود.
به گفته وي، اين استان به لحاظ وجود منابع آب و خاک مناسب براي توسعه کشاورزي و دامپروري و همچنين کشت گياهان دارويي است که بايد علاوه بر گسترش اين بخش به بخش فرآوري محصول و احداث واحدهاي صنايع تبديلي نيز توجه شود.
قابل ذکر است با حضور وزير جهاد کشاورزي عمليات اجرايي 2 طرح کشاورزي از جمله کشت و صنعت گياهان دارويي و مجتمع گلخانه اي شاخه بريده در شهرستان بروجن با اشتغالزايي 110 نفر آغاز شد
 

افزودن دیدگاه


ایجاد کننده صفحه : مدیر سایت | تاریخ آخرین ویرایش : 1400/07/27